Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
Początki firmy Harney&Sons blog

Blog

Początki firmy Harney&Sons

 

   To było 30 lat lemu, John Harney postanowił założyć firmę Harney & Sons. Przez całe życie pracował dla innych i w wieku 53 lat poczuł, że nadszedł czas, aby uruchomić swój własny interes. Pracował przez 13 lat ze Stanleyem Mason w Sarum Tea, dlatego doskonale rozumiał świat herbaty. Jednak ,,świat herbat’’ wyglądał zupełnie inaczej niż teraz.

   Chiny na świat otworzyły się dopiero niedawno, w 1983 roku pochodziło stamtąd zaledwie kilka odmian. Podstawowym źródłem herbat Gunpowder, Oolong i Keemun był Tajwan. Ich herbaty nie smakowały jak prawdziwe, raczej były ich gorszą wersją. Tajwańska epoka jeszcze się nie rozpoczęła, by produkować najlepszą zieloną herbatę Oolong, robioną do dnia dzisiejszego.

  Indyjskie herbaty nadal zdominowane były przez brytyjczyków, Darjeeling i Assam były ciemne i monotonne w smaku. Indie dopiero zaczynały eksperymentować z herbatą, zmieniając jej smak na bardziej sezonowy i aromatyczny.

  Japonia swoją herbatę Sencha trzymała dla siebie. Więc w 1983 roku, świat herbaty nie oferował zbyt wiele. Z biegiem czasu nastąpiły zmiany, zmiany na lepsze....

 

“When I think back, those early days are the foundation of our company. We do have a tradition of tea, stretching back to the mid 1800s of London. We keep up the standards of Stanley Mason’s family: the tea has to taste great! And we’d like to thank you for being a part of this lovely voyage." John Harney

 

<< wróć do listy tematów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl