Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
Sypana, piramidki czy ekspresowa

 

Blog

Herbata sypana, w piramidkach czy ekspresowa??W wariancie sypanym wielkość liści herbaty generalnie jest duża. Według 4 stopniowej klasyfikacji jakości, liście w tym wariancie należą do najwyższej I jakości (herbaty o całych liściach) lub II jakości (herbaty o liściach częściowo łamanych). Wariant herbaty sypanej luzem to bezkompromisowa jakość, możliwość wizualnego ocenienia jakości oraz zaobserwowanie specyficznego wyglądu danej herbaty wynikającego z procesów produkcji. Z praktycznego punktu widzenia, parzenie takiej herbaty może nastręczać kilku trudności. Odpowiednie dobranie gramatury do parzenia, używanie akcesoriów takich jak sitko do parzenia, łyżeczka "miarka". Wszystkie niezbędne akcesoria kupicie Państwo w naszym sklepie, w dziale akcesoria.

 

 

 

 

Herbata pakowana w jedwabne piramidki, według 4 stopniowej klasyfikacji jakości, liście w tym wariancie należą do najwyższej I jakości (herbaty o całych liściach) lub II jakości (herbaty o liściach częściowo łamanych). Jest to doskonały kompromis jakości i praktyczności. Struktura i skład piramidki nie zaburza i nie zmienia naturalnych smaków i aromatów. Odpowiednia jej wielkość pozwala na swobodne rozwinięcie się liści herbaty. Przeźroczysta piramida pozwala obejrzeć kształt liści oraz ewentualnie dodatkowe składki w przypadku smakowych herbat. Praktyczna piramidka z długim bawełnianym sznureczkiem, każda zawiera odpowiednio dobraną ilość herbaty, aby zaparzyć dzbanek wyśmienitego naparu dla całej rodziny. 

 

 

Herbata pakowana w tak zwane torebki ekspresowe, według 4 stopniowej klasyfikacji jakości, liście w tym wariancie należą do II jakości (herbaty o liściach częściowo łamanych). Dlaczego nazywa się te opakowania ekspresowymi? Liść który jest pokruszony, dysponuje większą powierzchnią "styku" z gorącą wodą, szybciej się przez to zaparza. Doskonała propozycja do zaparzenia w filiżance, kubku jako szybki ciepły napój. W tym wariancie co ważne nie używamy najniższej jakości herbaty jakim jest "pył herbaciany" ogólnie stosowany w tego rodzajach opakowań dostępnych na naszym rynku. Półprzeźroczysta torebka pozwala zaobserwować małe kawałeczki liścia herbaty oraz jego strukturę.  

 

 

<< wróć do listy tematów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl