Ajurweda inspiracja do stworzenia herbat Chopra Tea

Blog

Ajurweda inspiracja do stworzenia herbat Chopra Tea

 Herbaty Chopra ajurweda

Twórcą Chopra Tea jest znany amerykański pisarz, lekarz i filozof, indyjskiego pochodzenia Deepak Chopra. Założyciel Deepak Chopra Center którego celem jest promocja alternatywnego trybu życia, opierającego się na zbilansowanej zdrowej diecie w której naturalne dodatki stanowią podstawę. Chopra Tea to połączenie zachodniego stylu życia z wartościami alternatywnej medycyny wschodu jak medytacja, wyciszenie, yoga. Podstawą i inspiracją do stworzenia tej marki herbat jest system medycyny indyjskiej zwany ayurveda, spolszczona nazwa to ajurweda.

Czym w takim razie jest ajurweda?

Liczy sobie ponad 5 tysięcy lat, jest najstarszą na świecie zintegrowaną nauką o ciału człowieka służącą zachowaniu dobrego zdrowia i długiego życia, przez co zdrowie rozumiemy jako połączenie stanu fizycznego oraz psychicznego. Ajurweda w języku polskim tłumaczy się jako wiedzę o życiu (veda - wiedza, ayur – życie). Jej silny wpływ zaznaczył się w Grecji oraz w starożytnym Egipcie. Warte podkreślenia jest to, że Hipokrates uznawany za „ojca medycyny” czerpał wiedzę właśnie z doświadczeń ajurwedy. 

 

Trochę teorii.

Według ajurwedy wszystko składa się z pięciu żywiołów:

  • Przestrzeni
  • Powietrza
  • Ognia
  • Wody
  • Ziemi 

Przestrzeń to inaczej brak oporu do poruszania się. Pomiędzy komórkami znajduje się przestrzeń, dzięki której komunikują się one ze sobą, a jednocześnie zachowują integralność i jako całość stanowią jedność.

Powietrze, nazywane praną odpowiada za właściwy przepływ informacji pomiędzy komórkami. Dzięki sile powietrza komórki prawidłowo i bez żadnych zaburzeń komunikują się na wielu płaszczyznach: ciała, umysłu i ducha. Prana kontroluje to wszytko co nie zależy od naszej woli (działania bezwolne) czyli na przykład: pracą serca, oddychaniem itp.

Ogień odpowiada za odpowiedni metabolizm w naszym ciele, dzięki któremu z pożywienia uzyskujemy niezbędną do życia energię. Ogień kieruje procesami trawienia, wchłaniania, steruje wydzielaniem (kwas żołądkowy, enzymy trawienne), reguluje ciepłotę ciała.

Woda to podstawowe środowisko wszystkich przemian oraz procesów które zachodzą w naszym organizmie. Woda bierze udział w procesach asymilacyjnych oraz w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

Ostatnim z żywiołów to Ziemia z której to powstały wszystkie żyjące istoty. Ziemia dzięki której w przypadku naszego organizmu, powstały zbite tkanki takie jak: kości, paznokcie, włosy oraz zęby, kontroluje ich stan, dzięki temu możemy normalnie funkcjonować.


   Według medycyny indyjskiej ciało powstaje z pięciu żywiołów, a u podstaw jego rozwoju leżą trzy bioenergie (dosze):

  • Vata, związana z Przestrzenią i Powietrzem (ruch, bioenergia)
  • Pitta, związana z Ogniem i Wodą (metabolizm)
  • Kapha, związana z Wodą i Ziemią (regeneracja)  

Odpowiednie ich zbilansowanie i równowaga między tymi trzema bioenergiami sprawia, iż organizm pozostaje w zdrowiu psychicznym i fizycznym, w harmonii ze sobą samym oraz otoczeniem.

Aby ciało nabrało witalności a wszystkie trzy dosze były w równowadze, zaleca się co jakiś czas przeprowadzenie terapii oczyszczającej tak zwanej panća karma. Terapia stanowi głębokie oczyszczenie ciała, detoks z nieczystości oraz ponowne odżywienie tkanek, dzięki czemu poprawia się stan zdrowia, a oznaki starzenia się organizmu zmniejszają się.

Pomocna przy terapii panća karma będzie nasza Organic Ginger Chopra Tea purify  detox  renew - pełna ciekawych aromatów powstała na bazie organicznej skórki z cytryny, kawałków tartego imbiru z dodatkiem czarnego pieprzu. Oczyszcza organizm, ma działanie detoksykacyjne, pomaga przywrócić harmonię ciała i umysłu.  

Poniżej polecamy herbaty z naszej oferty, które sprzyjają zachowaniu poszczególnych dosz, klikając w ich nazwy zostaniecie Państwo przeniesieni na odpowiednią zakładkę produktu, który możecie Państwo dodać do swojego koszyka zakupowego.

Herbata spierająca równowagę Vata Organic Relaxing Chopra Tea calm  harmonize  quiet - w pełni organiczna ziołowa mieszanka cynamonu, palonego korzenia cykorii, imbiru, kardamonu, gałki muszkatołowej i korzenia lukrecji.

Herbata spierająca równowagę Pitta Organic Soothing Chopra Tea cool  settle  focus - charakterystyczny smak powstał z organicznej mieszanki imbiru, mięty i cynamonu. W herbacie tej odnajdziemy również liście mięty, kolendry, nasiona kopru, kwiaty hibiskusa, trawę cytrynową, rumianek, kardamon, ziele angielskie, skórkę z pomarańczy oraz czarny pieprz .

Herbata spierająca równowagę Kapha Organic Invigorating Chopra Tea refresh  inspire  enliven - mieszanka pełna witalności i wigoru, składa się z organicznego imbiru, goździków, czarnego pieprzu, kardamonu, cynamonu, mięty z dodatkiem skórki z dojrzałej pomarańczy oraz dobroczynnych mieszanki ziół.


 

<< wróć do listy tematów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl