Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
Ajurweda inspiracja do stworzenia herbat Chopra Tea

Blog

Ajurweda inspiracja do stworzenia herbat Chopra Tea

 Herbaty Chopra ajurweda

Twórcą Chopra Tea jest znany amerykański pisarz, lekarz i filozof, indyjskiego pochodzenia Deepak Chopra. Założyciel Deepak Chopra Center którego celem jest promocja alternatywnego trybu życia, opierającego się na zbilansowanej zdrowej diecie w której naturalne dodatki stanowią podstawę. Chopra Tea to połączenie zachodniego stylu życia z wartościami alternatywnej medycyny wschodu jak medytacja, wyciszenie, yoga. Podstawą i inspiracją do stworzenia tej marki herbat jest system medycyny indyjskiej zwany ayurveda, spolszczona nazwa to ajurweda.

Czym w takim razie jest ajurweda?

Liczy sobie ponad 5 tysięcy lat, jest najstarszą na świecie zintegrowaną nauką o ciału człowieka służącą zachowaniu dobrego zdrowia i długiego życia, przez co zdrowie rozumiemy jako połączenie stanu fizycznego oraz psychicznego. Ajurweda w języku polskim tłumaczy się jako wiedzę o życiu (veda - wiedza, ayur – życie). Jej silny wpływ zaznaczył się w Grecji oraz w starożytnym Egipcie. Warte podkreślenia jest to, że Hipokrates uznawany za „ojca medycyny” czerpał wiedzę właśnie z doświadczeń ajurwedy. 

 

Trochę teorii.

Według ajurwedy wszystko składa się z pięciu żywiołów:

  • Przestrzeni
  • Powietrza
  • Ognia
  • Wody
  • Ziemi 

Przestrzeń to inaczej brak oporu do poruszania się. Pomiędzy komórkami znajduje się przestrzeń, dzięki której komunikują się one ze sobą, a jednocześnie zachowują integralność i jako całość stanowią jedność.

Powietrze, nazywane praną odpowiada za właściwy przepływ informacji pomiędzy komórkami. Dzięki sile powietrza komórki prawidłowo i bez żadnych zaburzeń komunikują się na wielu płaszczyznach: ciała, umysłu i ducha. Prana kontroluje to wszytko co nie zależy od naszej woli (działania bezwolne) czyli na przykład: pracą serca, oddychaniem itp.

Ogień odpowiada za odpowiedni metabolizm w naszym ciele, dzięki któremu z pożywienia uzyskujemy niezbędną do życia energię. Ogień kieruje procesami trawienia, wchłaniania, steruje wydzielaniem (kwas żołądkowy, enzymy trawienne), reguluje ciepłotę ciała.

Woda to podstawowe środowisko wszystkich przemian oraz procesów które zachodzą w naszym organizmie. Woda bierze udział w procesach asymilacyjnych oraz w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

Ostatnim z żywiołów to Ziemia z której to powstały wszystkie żyjące istoty. Ziemia dzięki której w przypadku naszego organizmu, powstały zbite tkanki takie jak: kości, paznokcie, włosy oraz zęby, kontroluje ich stan, dzięki temu możemy normalnie funkcjonować.


   Według medycyny indyjskiej ciało powstaje z pięciu żywiołów, a u podstaw jego rozwoju leżą trzy bioenergie (dosze):

  • Vata, związana z Przestrzenią i Powietrzem (ruch, bioenergia)
  • Pitta, związana z Ogniem i Wodą (metabolizm)
  • Kapha, związana z Wodą i Ziemią (regeneracja)  

Odpowiednie ich zbilansowanie i równowaga między tymi trzema bioenergiami sprawia, iż organizm pozostaje w zdrowiu psychicznym i fizycznym, w harmonii ze sobą samym oraz otoczeniem.

Aby ciało nabrało witalności a wszystkie trzy dosze były w równowadze, zaleca się co jakiś czas przeprowadzenie terapii oczyszczającej tak zwanej panća karma. Terapia stanowi głębokie oczyszczenie ciała, detoks z nieczystości oraz ponowne odżywienie tkanek, dzięki czemu poprawia się stan zdrowia, a oznaki starzenia się organizmu zmniejszają się.

Pomocna przy terapii panća karma będzie nasza Organic Ginger Chopra Tea purify  detox  renew - pełna ciekawych aromatów powstała na bazie organicznej skórki z cytryny, kawałków tartego imbiru z dodatkiem czarnego pieprzu. Oczyszcza organizm, ma działanie detoksykacyjne, pomaga przywrócić harmonię ciała i umysłu.  

Poniżej polecamy herbaty z naszej oferty, które sprzyjają zachowaniu poszczególnych dosz, klikając w ich nazwy zostaniecie Państwo przeniesieni na odpowiednią zakładkę produktu, który możecie Państwo dodać do swojego koszyka zakupowego.

Herbata spierająca równowagę Vata Organic Relaxing Chopra Tea calm  harmonize  quiet - w pełni organiczna ziołowa mieszanka cynamonu, palonego korzenia cykorii, imbiru, kardamonu, gałki muszkatołowej i korzenia lukrecji.

Herbata spierająca równowagę Pitta Organic Soothing Chopra Tea cool  settle  focus - charakterystyczny smak powstał z organicznej mieszanki imbiru, mięty i cynamonu. W herbacie tej odnajdziemy również liście mięty, kolendry, nasiona kopru, kwiaty hibiskusa, trawę cytrynową, rumianek, kardamon, ziele angielskie, skórkę z pomarańczy oraz czarny pieprz .

Herbata spierająca równowagę Kapha Organic Invigorating Chopra Tea refresh  inspire  enliven - mieszanka pełna witalności i wigoru, składa się z organicznego imbiru, goździków, czarnego pieprzu, kardamonu, cynamonu, mięty z dodatkiem skórki z dojrzałej pomarańczy oraz dobroczynnych mieszanki ziół.


 

<< wróć do listy tematów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl